"Chcę... aby moje życie było doskonałe. Nie chcę zgadzać się na przeciętność bo przecież jest tyle fantastycznych rzeczy w życiu, które mógłbym robić, mógłbym mieć. Jest tyle osób, które odniosły sukces więc wiem, że się da. Inni dali radę - mają świetne relacje, zarabiają dobre pieniądze, prowadzą biznesy odnoszące sukces - to przecież ja też dam radę. Tak bardzo tego pragnę... Już nawet robię wszystkie przygotowania. Już niedługo zaczynam - już nawet wiem od czego. Już prawie jestem gotowy. Nie... może jeszcze lepiej poczekać. To co stworzyłem nie jest jeszcze tak dobre jak być powinno.  Muszę trochę popracować, poprawić. 
Już mam! Już jestem gotowy!

Nie... jeszcze nie.  A co jeśli pomyślą inni, że to nie jest wystarczająco dobre? Muszę jeszcze trochę poczekać, poprawić..."

 
Brzmi znajomo? 
Widzisz... Temat perfekcjonizmu jest mi bardzo dobrze znany. Raz że z własnego doświadczenia a dwa, z rozmów z setkami osób. Ciągłe porównywanie się do innych, odkładanie rzeczy na później, brak uczucia wewnętrznego szczęścia i jasnego kierunku w życiu to jedne z kilku oznak, które mogą wskazywać na tę chorobę. "Co? Chorobę?" - może właśnie pomyślałeś... Dokładnie tak - perfekcjonizm to najgorsza choroba, która zabija Ciebie, Twój potencjał i Twoje szczęście. To choroba, która koduję Ci w głowie: "Nie jestem wystarczająco dobry"

Na temat perfekcjonizmu mogłabym wiele mówić, podawać wiele przykładów, wytłumaczyć skąd się to bierze i co w takiej sytuacji robić. Wydaje mi się jednak, że najważniejsze abyś na samym początku dokładnie zrozumiał jaka jest różnica pomiędzy perfekcjonizmem a doskonałością. Te dwa pojęcia są bardzo często mylone. Niestety mogą one albo Cię zainspirować albo zdołować...  
Dlaczego? Posłuchaj w nagraniu :)   

Podczas spotkania dowiesz się: 

- Jaka jest różnica między dążeniem do perfekcjonizmu a dążeniem do doskonałości? 
- Jak rozpoznać w którym kierunku podążasz?
- Jak radzić sobie z perfekcjonizmem? 

 

 

 

START:  10 marca 2016 o godzinie 21.00
Oglądaj poniżej:

 

Chcesz być na bieżąco
z nagraniami?

Zapisz się na listę wpisując już dzisiaj swoje imię 
oraz adres mailowy.


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.