Sposób w jaki radzisz sobie ze swoimi emocjami ma ogromny wpływ na Twoje życie, zarówno prywatne jak i zawodowe. Bez względu na to czy jesteś w pracy, czy w domu emocje będą Ci towarzyszyły zawsze. Hasło "zostaw emocje za drzwiami swojej pracy" nie tylko nie sprawdza się w biznesie lecz również powoduje, że tracimy na własnej autentyczności. Jedna rzecz jest pewna - emocje są potrzebne i trzeba nauczyć się odpowiednio je wyrażać. 

Dzisiejszym moim gościem, który właśnie opowie o znaczeniu emocji w biznesie jest Elżbieta Byzdra Rafa, która na co dzień zajmuje się tematyką emocji. Ela jest specjalistą counsellingu Gestalt. Prowadzi terapie indywidualne dla młodzieży i dorosłych, terapię par, warsztaty interpersonalne dla różnych grup wiekowych, akademię dla rodziców, warsztaty dla nauczycieli. Poza pracą pisze wiersze i chodzi po górach. 

Kiedy mam okazję z kimś rozmawiać lubię dowiedzieć się trochę więcej na temat tego czym się dana osoba zajmuje i dlaczego właśnie tym. Przytoczę fragment, który otrzymałam od Eli przed wywiadem. 

"Dlaczego Gestalt? (...) 
Bo gestaltyści są piękni. (...) Na piękno w moim rozumieniu składa się przede wszystkim brak napięć. Nie ma wyrytych, utrwalonych w ciele napięć, energii blokującej niewyrażone emocje, którym kiedyś zabroniono się ujawnić. Ciało „magazynuje” te emocje, zatrzymuje je gromadząc i zamrażając przy okazji pokłady energii, którą można spożytkować w inny sposób. Wiele osób  czuje napięcie w plecach, nieświadomie zaciska szczęki, czy zaciska uda. Że nie wspomnę już o ściśniętym gardle czy kamieniu w klatce piersiowej."

 

 

W tym odcinku usłyszysz:

- Jakie znaczenie mają emocje w biznesie.
- Jak wpływają one na Twój wizerunek.
- Dlaczego mamy problem z komunikacją. 
- Co robić na spotkaniu biznesowym kiedy jesteśmy pod wpływem emocji.
- Strach i mówienie NIE.
- Przenoszenie emocji z pracy do domu.
- Jak radzić sobie z trudnymi emocjami. 
- Emocje a przygotowanie do bycia kobietą lub mężczyzną 

 

 

Wspomniane w odcinku: 

Info o pracy Eli: znanylekarz.plrelacje-gestalt.pl
Relacja Counselling Gestalt
Wychować dziecko

"Nie chcę o tym mówić" - Terrence Real

 

 

Zobacz wcześniejsze nagrania w programie "Trzy Kroki do Szczęścia"