W życiu człowieka, czasami przychodzi taki czas, kiedy zadaje sobie pytanie:  "Po co ja to wszystko robię?" I nie chodzi mi tu o motywację.  Chodzi mi o refleksje nad znaczeniem i sensem działań. Chodzi mi o uczucie wewnętrznego spełnienia. Zgodnie z piramidą potrzeb Maslowa - ostatnim elementem dopełniającym wszystkie potrzeby, jest potrzeba samorealizacji. Maslow ukazuje jakie są najważniejsze potrzeby człowieka i też mówi, że kiedy zadbamy o te najbardziej podstawowe, to wtedy będziemy mogli w naturalny sposób zadbać o potrzebę samorealizacji. Czyżby? 

 

piramida-maslowaNie zamierzam podważać piramidy potrzeb. O ile z samą ideą się zgadzam to uważam, że największe znaczenie ma dla nas potrzeba samorealizacji. To jest takie samonapędzające się koło. Kiedy czujesz, że to co robisz ma sens to dużo łatwiej Ci się zabrać za swoje działania - dbanie o swoje zdrowie, swoje finanse, swój rozwój, o dobre relacje z innymi ludźmi, o działania zgodne z Twoimi wewnętrznymi wartościami. Wszystko to sprawia, że jesteś coraz bardziej świadomy tego, jaki to ma wpływ na Ciebie i innych ludzi. Dzięki temu jeszcze bardziej czujesz się spełniony.

 

Pamiętasz może sytuację taką, gdzie podczas realizacji swoich celów, zamiast uczucia strachu (głównie "a co jeśli...?") czułeś wewnętrzny spokój bo miałeś pewność, że to co robisz ma znaczenie?  Bo widzisz... strach jest obecny na pewnym poziomie Twojej świadomości. Wraz z jej wzrostem - zamiast strachu pojawia się ten wewnętrzny spokój. Mogę wprost powiedzieć, po moich obserwacjach i rozmowach z innymi ludźmi, że jest on czymś, czego pragnie zdecydowana większość osób. Uczucie spokoju by... nie martwić się o jutro, nie martwić się czy będzie praca, zdrowie, nie martwić się czy o to, czy wychowamy dzieci na wartościowych ludzi...  

Dlatego dzisiejsze spotkanie właśnie będzie poświęcone świadomości. O tym czym jest życie w świadomy sposób i dlaczego jest to najbardziej znacząca potrzeba w piramidzie Maslowa. 


 

Podczas spotkania dowiesz się: 

- Na jakim poziomie świadomości żyjesz. 
- Jaka jest różnica pomiędzy celem pośrednim a celem końcowym.
- Jak w trzech prostych krokach przyspieszyć swój rozwój.  

 

 

 

START:  14 kwietnia 2016 o godzinie 21.00
Oglądaj poniżej: 

 

Chcesz być na bieżąco
z nagraniami?

Zapisz się na listę wpisując już dzisiaj swoje imię 
oraz adres mailowy.